Otwórz menu

Skateparki – atesty, orzeczenia, przeglądy

W przedmiotowej publikacji pragniemy poruszyć tematykę skateparków oraz związanych z funkcjonowaniem tych obiektów powinności w zakresie bezpieczeństwa oraz eksploatacji.

Najprościej rzecz ujmując Skatepark to tor lub wiele przeszkód przeznaczonych do uprawiania sportów ekstremalnych, typu jazda na deskorolce, hulajnodze, rolkach, wrotkach oraz do nauki wykonywania trików. Skateparki możemy zakwalifikować do obiektów małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W przestrzeni publicznej funkcjonuje co raz więcej skateparków o zróżnicowanym poziomie trudności. Firma OPERAT i PRAWO wspiera swoich Klientów w procesie wprowadzania standardów, obejmujących kompleksowo zasady budowy, wyposażenia, zagospodarowania i bieżącego utrzymania w należytym stanie obiektów przeznaczonych do rekreacji takich jak: skateparki. W praktyce rzeczoznawcy firmy dokonują przeglądów skateparków, które obejmują sprawdzenie stanu technicznego i estetycznego oraz przydatności do użytkowania skateparku, sporządzając następnie dokumentację w postaci orzeczenia technicznego na skatepark.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych tematyką skateparków.

Normy dla skateparków

Normą właściwą do oceny skateparków jest PN-EN-14974 Urządzenia dla użytkowników sprzętu rolkowego — Wymagania bezpieczeństwa i metody badań.

Powyższa norma określa typ i cechy jakim powinny odpowiadać urządzenia zamontowane na skateparku.

Skateparki – atesty, orzeczenia, przeglądy

Skontaktuj się z nami

Przeglądy, atesty - email kontakt@rzeczoznawca-dmuchance.pl
Rzeczoznawca urządzeń rozrywkowych - adres ul. Różana 9, 42-500 Będzin
Wróć do góry
Zamknij menu